تبلیغات
اندیشه توحیدی - برخی ها امام را هم افراطی می دانند

برخی ها امام را هم افراطی می دانند

نویسنده :سلمان محمدی
تاریخ:جمعه 22 آبان 1394-09:26 ب.ظ

بعضی از بزرگان نظام عین جمله‌های امام(ره) را می‌گویند و اعلام می‌کنند افراطی‌ها چنین عقیده‌ای دارند

خبرنامه دانشجویان ایران: رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه برخی‌ درصدد خنثی نشان دادن امام(ره) در برابر انحرافات هستند، گفت: امام خمینی(ره) فرمودند که اگر دیدید آمریکا و غرب از شما طرفداری می‌کنند، بدانید یک غلطی کرده‌اید؛ اما برخی آنچه که امام انحراف می‌دانستند نشانه پیروزی خود می‌دانند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، حسن رحیم‌پور ازغدی استاد حوزه و دانشگاه در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به اینکه برخی همواره درصدد تحریف سخنان امام خمینی(ره) هستند، گفت: افرادی به فرمایشات امام راحل موضع‌گیری می‌کنند و می‌گویند حرف‌های نیش‌دار امام را نباید مطرح کنیم. آن‌ها می‌خواهند امام را یک فرد خنثی نشان دهند که در برابر انحرافات سکوت کرده است.

برخی با مطرح کردن روز گفت‌وگو می‌خواستند 13 آبان را به حاشیه ببرند

وی با بیان اینکه افرادی تصور می‌کنند مسأله خروج از اصول دین تنها پس از پیامبر(ص) و امام علی(ع) مطرح بود، افزود: آن‌ها می‌گویند اتفاقات دهه 1360 مختص به همان زمان است و خواندن مفاهیم و تاریخ به قصد عبرت، امکان‌پذیر نیست. کسانی که اینطور تحلیل می‌کنند، دارند مفهوم الگو را تحریف و اینگونه القا می‌کنند که شریعت تاریخ مصرف دارد.

رحیم‌پور ازغدی برداشت گزینشی از اسلام و انقلاب را نادرست ارزیابی کرد و گفت: ما هم‌اکنون با این رویکرد اشتباه در عصر مکتب و انقلاب اسلامی مواجه هستیم. در باب مسأله خط امام و خروج از این خط که بسیاری از اسناد لانه جاسوسی را خواندم برای این بود که روشن شود افرادی هستند که با ادبیات دوستانه، دانسته یا ندانسته در تحریف فرمایشات امام اهتمام دارند.

این استاد دانشگاه افزود: نتیجه تحریف سخنان امام راحل این می‌شود که مثلا همین ایام که 13 آبان روز مبارزه با استکبار بود و در در سال‌های اخیر در همان زمان مذاکرات و گفت‌وگوها نیز شکل گرفت، برخی می‌خواستند این روز را روز گفتگو بگذارند تا به نوعی روز مبارزه با استکبار حذف یا تحت‌الشعاع روز گفت‌وگو قرار گیرد. اگر از آقایان دلیل را بپرسیم، توجیه می‌آورند که با این کار می‌خواهند اسلام‌هراسی را کاهش دهند.

وی با بیان اینکه برخی از آقایان فکر می‌کنند فرمایشات امام (ره) درباره آمریکا تاریخ گذشته است، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل این مشکلات رسانه‌ها هستند، رسانه‌هایی داشتیم که ضعیف عمل می‌کردند، برخی مورد حمایت نظام بودند و برخی نیز از طریق سرویس‌های جاسوسی تأمین می‌شدند. آنها پول می‌گرفتند و تیتر می‌زدند برخی هم بدون دریافت پول منافع دشمنان اسلام را در نظر داشتند.

رسانه‌های طرفدار انقلاب بی‌سواد هستند

رحیم‌‌پور ازغدی با اشاره‌ به اینکه برخی از رسانه‌ها هم جهت با رسانه‌های دشمن هستند، گفت: رسانه‌های دشمنان با روش‌هایی همچون تیتر زدن برخلاف روح بیننده، تهدید، مسخره کردن، تحریف کلمات و گزارش غلط از فعالیت انقلابیون سعی در تخریب فعالیت‌ها داشتند. تجربه شخصی من نشان داده است 95 درصد از آنچه در برخی از سایت‌ها منعکس می‌شود خلاف عرایض بنده و برداشت گزینشی از آن است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بسیاری از رسانه‌های طرفدار انقلاب بی‌سواد هستند، خاطرنشان کرد: آنها آموزش ندیده‌اند و برداشت‌های خود را می‌نویسند در مقابل هم رسانه‌های شیطان‌ صفت و فاسدی داریم که صحبت‌های شخص را درست متوجه می‌شوند اما آن طور که خود می‌خواهند انعکاس می‌دهند. این افراد آگاهانه تیتر غلط می‌زنند و رسانه‌های انقلابی ناآگاهانه اقدام به این کار می‌کنند.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه برخی از افراد هیچگاه ریسک نمی‌کنند اما نان ریسک دیگران را می‌خورند گفت: این افراد محافظه‌کار و از همه بلاها محفوظ هستند، افراد را تحریک می‌کنند اگر به پیروزی رسید به نام خودشان می‌زنند اما اگر شکست خوردند موضع خود را تغییر می‌دهند. در بسیاری از نهادهای جمهوری اسلامی هم چنین افرادی وجود دارند.

سوپر حزب‌اللهی‌هایی که به سوپر مرتد تبدیل می‌شوند

وی با بیان اینکه افراد سطحی‌نگر و نادان ممکن است کسی را متهم به خروج از خط امام کنند، افزود: آنها بر مواضع خود پافشاری کرده و جلو می‌روند اما وقتی به پشت خود نگاه می‌کنند، می‌بینند کسی دنباله‌رو آنها نیست. اینها سوپر حزب‌اللهی‌هایی بودند که به سوپر مرتد تبدیل می‌شوند.

این استاد حوزه , دانشگاه با اشاره به اینکه امام فردی منطقی و در عین حال شجاع و باصلابت بود، خاطرنشان کرد: من عاشق امام هستم از 15 خرداد سال 1342 تا 15 خرداد سال 1368 که ایشان به رحمت خدا رفت تمامی سخنان این بزرگوار یکی و هوشمندانه بود. در مقابل کسانی را داریم که قدرت کافی در تحلیل مسائل ندارند 40 سال پیش سوخت معنوی زدند و حالا که تمام شده به جای اینکه بگویند مواضع مخالفی نداریم اظهار می‌کنند مکتب امام طور دیگری است و برای تمامی حرف‌های امام (ره) تاریخ مصرف تعیین می‌کنند.

بعضی از بزرگان نظام عین جمله‌های امام (ره) را می‌گویند و اعلام می‌کنند افراطی‌ها چنین عقیده‌ای دارند

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه چنین افرادی روی سخنان امام حرفی نمی‌زنند اما مصادیق آن را تعریف می‌کنند، گفت: برخی از آنها به نسل ما از این افراد چیزهای بسیاری آموخته است توقع نداریم که در موارد مختلف خلاف مواضع امام خمینی (ره) حرفی بزنند. بعضی از بزرگان نظام عین جمله‌های امام (ره) را می‌گویند و اعلام می‌کنند افراطی‌ها چنین عقیده‌ای دارند، تغییر اصول انقلاب و تحریف مصادیق سخنان امام خمینی (ره) راه درستی نیست.

وی با اشاره به اینکه برخی از بزرگان حرف‌های خلاف مواضع امام را می‌زنند که این به معنای فریب‌خوردگی است، خاطرنشان کرد: اگر ما خلاف مواضع امام حرف بزنیم یعنی فریب خوردیم یعنی تمام شعارهایی که از امام آموختیم دروغ بوده است و در راهی که رفتیم اشتباه کردیم، اگر این ادعا را داریم باید صریح مطرح کنیم چرا که اینها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

برخی فکر می‌کنند درگیری ما با آمریکا مثل درگیری شوروی با آمریکاست

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه برخی فکر می‌کنند درگیری ما با آمریکا مثل درگیری شوروی با آمریکاست، گفت: آمریکا و شوروی به هم قمار باختند و به جایی رسید که هر دو خسته شدند و از پس هم برنمی‌‌آیند. روس‌ها پیشنهاد معامله با آمریکا را دادند در آن دوره امام در نامه‌ای به گورباچوف گفتند فکر نکنید شما مشکلتان در اقتصاد بوده است و بعد به آغوش آمریکا بروید تا مشکلاتتان حل شود. مشکل شما اساسی است به جای اینکه به آمریکا بروید به ایران بیایید و به دام سرمایه‌داری غرب نیفتید. متأسفانه شوروی نپذیرفت و نه تنها اقتصادش بهبود نیافت بلکه به زیر صفر نیز رفت.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه روس‌ها به دنبال تأیید رسانه‌های آمریکایی بودند، افزود: پس از دگرگونی شوروی آنها همواره سعی داشتند بر رسانه‌های آمریکایی از فعالیت‌هایشان تعریف شود و تمجید آنها را جهشی رو به جلو می‌دانستند در حالی که امام خمینی (ره) به خلاف این نظر معتقد بودند.

ذات حاکمیت آ‌مریکا و تفکر سرمایه‌داری صهیونیسم، تروریست است

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحریم‌ها را محکوم کردند، گفت: ایشان فرمودند از این تحریم‌ها نترسید اینها به نفع ما تمام خواهد شد ما دست به تولید علم و صنعت می‌زنیم پس تحریم‌ها عطیه الهی است و باید از این اقدام جشن پیروزی گرفت چرا که آمریکایی‌ها دست از سر ما برداشتند. در مقابل این امر در سالهای اخیر برخی گفتند افراطی‌ها می‌گویند تحریم‌ها به نفع ایران بوده است و می‌خواستند سخنان امام را تحریف کنند.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اسلام‌هراسی در زمان امام خمینی (ره) افزود: امام خمینی (ره) می‌گویند رژیم صهیونیستی و آمریکا باید از اسلام بترسد؛ در مقابل برخی افراطی‌ها می‌گویند ملت‌ها نباید از ما بترسند چرا که با ترس آنها ما منزوی شده‌ایم. امام خمینی در وصیت‌نامه خود می‌گویند ملت ما و همه ملت‌های مسلمان مفتخر باشند که دشمنانشان دشمنان خدا و اسلام هستند برای مطامع پست خود دوست و دشمن نمی‌شناسند. کسی فکر نکند آمریکا تغییر می‌کند، آمریکا تروریست به ذات است، ذات حاکمیت آ‌مریکا و تفکر سرمایه‌داری صهیونیست، تروریست است.

اگر دیدید آمریکا و غرب از شما طرفداری می‌کنند بدانید یک غلطی کرده‌اید/ برخی آنچه که امام انحراف می‌دانستند نشانه پیروزی خود می‌دانند

وی با بیان اینکه دشمنان ملت‌های مظلوم را به خیانت متهم می‌کنند، گفت: برخی به بهانه رفع اسلام هراسی قصد ارتباط گرفتن با دشمنان اسلام را دارند در صورتی که امام می‌گویند ملت‌ها از ما نمی‌‌ترسند بلکه همراه ما هستند اما آمریکا و صهیونیسم باید از اسلام بترسند. یعنی همان چیزهایی که دشمنان قوه ضعف می‌دانند امام قوه قدرت می‌دانست. با این رویکرد معادلات برخی تغییر کرد. امام خمینی (ره) فرمودند اگر دیدید آمریکا و غرب از شما طرفداری می‌کنند بدانید یک غلطی کرده‌اید. آنچه امام می‌گوید علامت انحراف است اما برخی آن را علامت پیروزی می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه امام (ره) پیروزی انقلاب را از امدادهای غیبی می‌دانستند، خاطرنشان کرد: ایشان فرمودند اگر روزی که رسانه‌های آمریکا از شما تعریف و تمجید می‌کنند شرم کنید اما اگر از شما بد گفتند بدانید راه درستی می‌روید و به خاطر اینکه از شما ضربه می‌خورند خوشحال باشید.

سخنان و وصیت امام(ره) تاریخ مصرف ندارد

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه سخنان و وصیت امام (ره) تاریخ مصرف ندارد،‌ افزود: امام در مقدمه وصیت‌نامه خود نوشتند این وصیت اختصاص به ملت شریف ایران ندارد بلکه متعلق به همه بشریت است از خدا می‌خواهم این ملت را به خود واگذار نکند. این انقلاب با تأییدات غیبی آزاد شد، این انقلاب تحفه الهی و هدیه غیبی است. وصیت نامه امام اول برای رئیس جمهور، رئیس مجمع تشخیص، رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه است و بعد برای مردم.

وی با اشاره به اهمیت حوزه و دانشگاه، گفت: امام (ره) می‌گویند نگذارید دانشگاه به انحراف کشیده شود هر جا انحرافی دیدید جلوی آن بایستید، اصلاح دانشگاه‌ها در مرحله اول باید به دست پرتوان دانشگاهیان و روشنفکران صورت گیرد. در دستگاه قضایی هم امام تذکر دادند که نگذارید به غیر از اهلش سپرده شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه امام (ره) راه رسیدن مقاصد شوم دشمنان را نفوذ افراد منحرف و تبهکار در حوزه و دانشگاه عنوان کرده است، خاطرنشان کرد: افراد تبهکار و منحرف با جا دادن خود در بین توده‌های مردم قصد ضربه زدن به کشور را دارند. امام خمینی (ره) به دولت و قوه مجریه نیز تذکر دادند که مراقب افراد نفوذی و فاسد باشید و نگذارید در بین شما نفوذ کنند.

2 وزارت‌خانه مهمی که امام(ره) به جلوگیری از نفوذ دشمن در آن‌ها تأکید کردند

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اهمیت دو وزارتخانه در کلام امام گفت: امام خمینی (ره) پس از تأکید به اهمیت دولت دو وزارتخانه را مهم ارزیابی کردند و فرمودند مراقب باشید در این دو وزارتخانه دشمن نفوذ نکند یکی از آنها وزارت خارجه و دیگری وزارت ارشاد. باید مراقب بود عناصر نفوذی در این دو وزارتخانه کلیدی نباشند.

وی با بیان اینکه ما باید بدانیم که آمریکا قصد کمک به ما را ندارد، افزود: در وصیت امام خمینی (ره) آمده است که انتظار نداشته باشید کسی خارج از کشور شما را در رسیدن به هدفتان کمک کند. ایشان خطاب به مسئولان وزارت ارشاد نیز گفته‌اند اسلام را باید جهان‌گیر کنید پرچم اسلام را در سراسر جهان برافرازید.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) به دانشگاه‌ها اهمیت بسیاری می‌دادند، گفت: ایشان گفتند اکنون که دانشگاه از چنگ جنایتکاران خارج شده نگذارید عناصر فاسد و دارای مکتب‌های انحرافی نفوذ کنند. خطاب امام (ره) به دانشگاهیان این گونه بود که آنها باید در مقابل انحرافات در دانشگاه قیام کنند تا استقلال و آزادی کشور مصون بماند.

منبع: فارس
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
How long does it take to recover from Achilles injury?
دوشنبه 9 مرداد 1396 11:25 ب.ظ
I could not refrain from commenting. Well written!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo