تبلیغات
اندیشه توحیدی - اسلام رحمانی همان لیبرالیسم است

اسلام رحمانی همان لیبرالیسم است

نویسنده :سلمان محمدی
تاریخ:دوشنبه 22 تیر 1394-04:55 ق.ظ

اسلام رحمانی همان لیبرالیسم است. پس نه اسلام است و نه رحمانی.:"اگر اسلام رحمانی معنایش این است که با دشمنان ایران مودت کنیم. این اسلام نیست. بنده معارف من درآوردی را توصیه نمی کنم." صحبتهای دانشجویان که به پایان رسید. آقاجان دانشجویان شروع به صحبت کرد. دستهای دانشجویان که روی کاغذهای کوچک نوشته بودند: لبیک یا خامنه ای»، «یاشاسین امام خامنه ای» و... بالا رفت. آقا گفت یکی از شیرینترین جلسات برای من  جلسه با دانشجویان و تشکلهای دانشجویی است.

 خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» روز گذشته در جلسه 5 ساعته دانشجویان با رهبر معظم انقلاب حضور داشته است. بخش اول این جاشیه نگاری که به جزییات سخنرانی نماندگان تشکلهای دانشجویی و فضای حسینیه پرداخته را اینجا بخوانید. حاشیه نگاری و شرح جزییات مراسم را که او نوشته است، می خوانید.

همان اول جدی ترین سوال یکی از دانشجویان را پاسخ داد. آقا گفت: خودتان را آماده ادامه استکبار ستیزی کنید.

درباره کرسی های آزاد اندیشی و سوالهایی که دانشجویان کرده بودند، گفت. درباره معنویت گفت و اینکه راه اعتلای معنویت در انسان، دوری از گناه است. حضرت  آقا انجام فرائض دینی به‌ویژه «نماز اول وقت، با حضور قلب و حتی‌المقدور با جماعت» را مکمل پرهیز از گناه برشمرد. درخواست یکی از دانشجویان را که گفته بود از همینجا با خانواده ها صحبت کنند برای رفع موانع ازدواج را اجابت کرد و از خانواده ها خواست سخت گیری نکنند.

حضرت آقا موضوع واسطه گری ازدواج را مهم دانسته و فرمودند: رسم خواستگاری و واسطه گری برای تسهیل ازدواج جوانان را رسمی ستودنی است.

رهبری گفتند برخلاف آمارهای مغرضانه دانشجویان در ایران پرشور و نشاط هستند. ایشان هم چنین موضوع کنسرت در دانشگاهها را که توسط یکی از دانشجویان مطرح شده بود، امری غلط خواندند و گفتند: من قبلا هم تذکر داده بودم.

در ذهن داشتم جلسه آقا با دولت اصلاحات را مرور می کردم که آقا آنجا از اردوی مختلط و ترویج موسیقی در دانشگاه به شدت اعتراض می کند.

آقا گفت: این کارها را می کنند که شهریاری ها از دانشگاه بیرون نیاید.

این حرف ها را که توسط  رهبری مطرح می شد، دانشجویان چهره مسئولان وزارت علوم و بهداشت را نگاه می کردند.

درباره موضوع افزایش نسل هم صحبت کرد، وبه وزیر بهداشت که چندباری اسمش در جلسه و با پسوند تشکر آورده شده بود، هم در این باره تاکید به رسیدگی کرد.

وقت تمام شده بود پیش از افطار. اذان بود. آقا سوال کرد: من کلی حرف دارم برای گفتن، چه کنیم؟

دانشجویان با همهمه گفتند: بعد از نماز دوباره. آقا مزاح کردند و دانشجویان خندیدند: بعد از نماز که افطاره!

پس از درخواست دانشجویان و تمایل رهبری آقا گفتند: بعد افطار دوباره صحبت می کنیم.

از طرفی پشت پارتیشن ها سفرها های افطار پهن شده بود و از طرف دیگر نمازخواندن در آن جمعیت به جماعت هم کار ساده ای نبود. یک عده هم برای تجدید وضو می رفتند. خلاصه نماز خوانده شد و افطار «چلومرغ» به قول بچه ها:«مشتی» بیت صرف شد.

به سرعت برگشتیم دیدم ماشالله آقا از همه جلوتر در محل سخنرانی نشسته است.

اولین موضوعی که آقا مطرح کرد این بود که واقعیتها نباید ما را از آرمانها دور کند.

صحبتهای آقا درباره اسلام رحمانی که اخیرا خیلی باب شده هم به دل بچه ها نشست. یادم آمد چندوقت پیش ابتکار رییس محیط زیست در جلسه تاسیس یک تشکل در دانشگاه شریف از «اسلام رحمانی » گفته بود. بقیه تجدید نظر طلب ها هم مدام این روزها «اسلام رحمانی » را تکرار می کنند.

آقا خلاصه حرف گفت: اسلام رحمانی همان لیبرالیسم است. پس نه اسلام است و نه رحمانی.:"اگر اسلام رحمانی معنایش این است که با دشمنان ایران مودت کنیم. این اسلام نیست. بنده معارف من درآوردی را توصیه نمی کنم."

بعد آقا درباره یک واقعیت گفت. اینکه تشکلهای دانشجویی تعدادشان کم است و اکثریت نیستند و باید برای جذب دانشجو جاذبه ایجاد کنند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در بخشی از حاشیه دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب آمده است:

رهبر معظم انقلاب درباره راههای بعد جذب کردن صحبت می کردند و از معیاب جذب های غلط می گفتند که خاطره ای تعریف کردند. آقاخاطره ای از سید قطب تعریف کرد. خاطره ای سراسر شوخی و خنده و مزاح که دانشجویان پشت سرهم لب به خنده باز می کردند. داستان از این قرار بود که سید قطب به کلیسایی در آمریکا می رود و می بیند در اتاقی در کلیسا سالنی است که دخترها و پسرها دوبه دو، سه به سه) با هم هستند. (خنده دانشجویان). بعد از مدتی یک شام سبکی هم خوردند (خنده دانشجویان) نوشیدنی هم گویا استفاده کردند (خنده دانشجویان). بعد کشیش آمد و چراغ ها را طوری کرد که فضا در ابهام برود (بازهم خنده دانشجویان). سید قطب فردای ماجرا از کشیش می پرسد، این کارها چه بود که کردید، اینطور که فرقی با کاباره ندارد کلیسا! و کشیش در پاسخ گفته بود که این کارها را برای جذب جوانها انجام داده است.

حضرت آقا فرمودند: اینجور جذب ها، خلاف اسلام است و خیانت است. راههای زیادی برای جذب وجود دارد. جذابیت این نیست که کنسرت و اردوی مختلط برگزار شود.

پیشنهادات رهبر انقلاب در حوزه جذب این بود که تشکلهای دانشجویی با حرف های نو دانشجویان را جذب کنند.

تئاتر برگزار کردن یکی از پیشنهادهای رهبر انقلاب بود. ایشان با بازخوانی پیشینه تئاتر در ایران گفتند: تئاترها در ایران یا معمولا روحوضی بود یا نمایشهای اعتراضی بی جهت. تئاتر در ایران بد متولد شد. آقا مجدد خاطره ای سالها قبل تعریف کردند که یک گروه تئاتر در حسینیه امام خمینی(ره) تئاتر برگزار می کنند و ایشان با تمجید از آنان می گوید: تئاتری که شما از حضرت ایوب بازی کردید حرف جدیدی داشت که من با بیش از صدها بار خواندن داستان حضرت ایوب در قرآن به آن نرسیده بودم.

شعرو سرود و کاریکاتور از پیشنهادهای دیگر رهبری بود.

ایشان گفتند: شنیدم کمونیست ها در دانشگاه فعالیت می کنند که اگر درست باشد حتما دست آمریکا پشت این قضیه است برای اینکه تفرقه بیاندازند. آقا درباره روشهای ضرب وزور کمونیست ها برای اقناع خاطره ای از سالهای اول انقلاب و سخنرانی خودشان در ادانشگاه تهران تعریف کردند و همینطور اعترافات کمونیست ها در تلویزیون. آقا گفتند: کاش این فیلمها را در آرشیو نگه داشته باشند.

رهبری تشکل ها را به استفاده از اساتید ارزشی توصیه کردند و گفتند: اکثریت اساتید معتقد به انقلاب هستند.

آقا با کنایه ای به فتنه 88 گفتند به کسانی که برای نظام نامطمئن هستند، اطمینان و استفاده نکنید.

رهبر انقلاب هم چنین درباره تشکلهای ساخته شده جدید صحبت کردند و با مثال ظروف یکبار مصرف گفتند: بعضی خجالت نمی کشند صریح می گویند این تشکل را درست کردیم که در انتخابات به درد ما بخورد. دانشجویان خندیدند. آقا با مزاح ادامه داد قبلا ظروف یکبار مصرف به درد نخور بودند و تجزیه نمی شدند اما الان با ابزارهای جدید مثل اینکه در خاک و اینها تجزیه می شوند.(خنده دانشجویان)

آقا همینطور درباره واقعیت های منطقه هم گفتند: از لج نفوذ ایران در منطقه 100روز است در یمن بمب می اندازند. مرتجعن منطقه در دیدار با آمریکایی ها با آنها «درد دل» می کنند(خنده دانشجویان). به آمریکا می گویند: به ایران فشار بیار.آمریکا هم می گوید: چکار کنم؟ نمی توانم؟ (خنده دانشجویان). به خاطر همین نفوذ ایران رد قلب مردم منطقه یمن را بمباران می کنند.

آقا هم چنین درباره تلاش برخی برای به فراموشی سپردن آرمانهای امام گفتند: اول بعد زا رحلت امام صریحا می گفتند و مقاله می نوشتند، کم عقل ها(خنده دانشجویان). اما حالا نمی گویند می خواهیم امام فراموش شود بلکه عمل می کنند.

آقا قربانش بروم بعد از همه این حرفها در حالی که ساعت از 10و نیم شب گذشته بود، گفتند: "بنده حقیقتا خسته شدم."

بیرون که می آمدم توی ذهنم مدام می گفتم: "آقای ما، آقاترین آقای دنیاست"
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
How can I increase my height after 18?
سه شنبه 10 مرداد 1396 02:00 ق.ظ
Hi there! This post could not be written any better!
Reading through this article reminds me of my previous
roommate! He constantly kept preaching about this.

I am going to forward this post to him. Pretty sure he's going to have
a good read. I appreciate you for sharing!
لایسنس ها
دوشنبه 22 تیر 1394 06:45 ب.ظ
با سلام
فروش لایسنس های اورجینال مایکروسافت با کمترین قیمت
همچنین با سیستم همکاری در فروش لایسنس ها به راحتی کسب درامد داشته باشید . با ثبت نام و دریافت لینک مخصوص خود به ازای هر خریدی که با لینک شما انجام شود پورسانت دریافت کنید
اطلاعات بیشتر در لایسنس ها (یک نگاه ضرر نداره )
www.licenseha.ir/wtsh
پیروز باشید
مسیح
دوشنبه 22 تیر 1394 01:54 ب.ظ
من مدیر سایت تبادل لینک با بازدید بسیار بالا هستم و از اکثر وبلاگ نویسان دعوت میکنم که نام وبلاگ خودشون رو در سیستم من ثبت کنن. از شما دوست عزیز هم دعوت می کنم نام خود را در مجموعه بزرگ ما به صورت رایگان ثبت کنید. متشکرم
نفس
دوشنبه 22 تیر 1394 12:25 ب.ظ
سلام عزیزم وبلاگ خیلی قشنگی دارید آیا دوست داری وبلاگت را به هزاران كاربر اینترنت معرفی كنید

همین امروز لینك خود را ثبت كنید تا 1000 بازدید رایگان فقط تا آخر سال دریافت كنید
روزکالا
دوشنبه 22 تیر 1394 05:35 ق.ظ
گوشی طرح اصل
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo